כלבי פפיון- למה הם כל כך יקרים

כלבי פפיון- למה הם כל כך יקרים

כלב פפיון נקרא כך בשפה הצרפתית. משמעותו של שמו היא פרפר. שם זה ניתן לו בשם המבנה של אוזני הכלב וחלוקת הצבע של האוזניים שלו. המבנה והצבע מעניקים לכלב מראה של מעין מסכת פרפר. כלב הפפיון היה בעברו בבלגיה ובצרפת ששם הוא נוצר, כלב המשמש לצורך לוויה של בנות אצולה. גם כיום כלב הפפיון נחשב ככלב יקר.

מיהו כלב הפפיון

כלב הפפיון הוא כלב בעל ראש מעט מחודד, יש לו אף שחור וקטן ועיניים עגולות ונמוכות ביחס לפנים שלו. האוזניים של הכלב מכוסות פרווה ארוכה, הרגליים שלו חזקות ודקות. במרכז הראש של הפפיון יש כתם לבן ולרוב את עיניו ואזניו מכסה כתם בצבע אחיד בגווני חום או שחור. הפרווה של כלב הפפיון היא ארוכה ורכה. גובהו של כלב פפיון הוא בין 20-27 ס"מ. משקלו של כלב הפפיון הוא בין 4.5  ל5 ק"ג. תוחלת חייו של כלב זה היא כ16 שנה. מדובר על כלב בעל מראה משובב לב, קטן קומפקטי וחמוד. לכלב מראה אצילי. והוא נחשב כיום ככלב יקר.

אופי הכלב

מדובר על כלב קטן, מתוק, שמח ושובב. בד בבד, מדובר בכלב אינטליגנטי מאוד וזריז. לכלב יש רמה גבוהה של אנרגיה והוא ידוע ככלב עקשן. כלב הפפיון נאמן מאוד לבעליו. לכלב הפפיון יש יצר משחק חזק ולכן גם קל לאלף אותו. פפיון הוא כלב אשר נוטה לגרגרנות ולכרסום. הכלב עלול לכרסם לכם חפצים בבית ולכן יש לאלף אותו בכדי שלא יעשה זאת. סך הכל ניתן לומר שמדובר בכלב מתוק וסקרן שאין ספק שכל משפחה רוצה בביתה. כלבי הפפיון הם כלבים יקרים מאוד כיום וזאת בשל המראה האצילי שלהם והעובדה שמאז ומתמיד כלב הפפיון נחשב ככלב יוקרתי. כיום ניתן לרכוש את כלב הפפיון במקום מורשה של בית גידול לכלבים, אך רבים משקיעים את הסכום הנדרש ורוכשים את הכלב בשל העובדה שמדובר בכלב שנעים וכיף לגדל וכן, בכלב שמראהו יפיפה ואצילי. כלב הפפיון הוא כלב מבוקש מאוד בקרב משפחות.

שתפו ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם, מאמרים נוספים מהבלוג שלנו