טיול עם מצלמות

טיול עם מצלמות, איך הכי נכון לעשות את זה.

ברשימת הציוד שלנו לכל טיול, בין אם מדובר בטיול בארץ או בחו"ל, אנחנו לא נפקיר את מקומן של המצלמות. אנחנו לא נצא לשום טיול בלי מצלמה אחת לפחות. זו תספק לנו אפשרות לתעד כל רגע מהטיול, בין אם זה מהנופים שאנחנו נראה, מהחוויות שאנחנו נחווה או מכל דבר אחר.

השאלה היא, כיצד נכון לעשות את זה, כיצד נכון לצאת לטיול עם מצלמות. הרי ברור שזה דורש מאיתנו התייחסות מיוחדת, מבעוד מועד, כלומר עוד לפני שאנחנו יוצאים מהבית ומן הסתם, גם אחרי זה, כשאנחנו נמצאים עמוק בתוך הטיול.

אפשר לחלק את התשובה לשאלה זו לכמה חלקים. נתחיל מהבסיס. אם אנחנו מחליטים לקחת מצלמות דיגיטליות לטיול, הרי שעלינו לבטח אותן, מפני גניבות, מפני אובדן או חבלות. אנחנו צריכים לדאוג שאנחנו לוקחים איתנו תיק מותאם בשביל שנוכל להניח אותן בצורה בטוחה ונוחה, וכן אנחנו צריכים לוודא שכל הציוד הנלווה למצלמה נמצא אצלנו, למשל, מטען, כרטיס זיכרון, עדשות וכדומה.

חלק אחר מתייחס לאופי השימוש במצלמה במהלך הטיול. אנחנו צריכים לוודא שהיא מונחת עלינו בצורה בטוחה ונוחה, באופן כזה שנוכל לשלוף אותה מהר ולצלם תמונות אך גם נוכל לשמור עליה שלא תיפול, או חס וחלילה שלא ינסו לגנוב לנו אותה.

אנחנו צריכים לוודא שאנחנו מכוונים את המצלמה על פי הפרמטרים הנכונים, בשביל שנוכל לצלם ברמה הגבוהה ביותר בכל עת בין אם מדובר על מצלמות דמוי SLR או מצלמות רפלקס. זה אומר, שעלינו לוודא שהתאורה מתאימה, הזום הוא מותאם ועוד. אם זו מצלמה חדשה, רצוי לקרוא את ההוראות לפני שאנחנו לוקחים אותה לטיול ראשון ומוטב לבצע שורה של צילומי ניסיון בבית, על מנת שנוכל להבין כיצד עלינו להשתמש בה.

נקודה נוספת, אם מדובר במצלמה שיש לה אפשרות חיבור לאינטרנט או כל דבר אחר שמאפשר להעביר תמונות לאנשים ומכשירים אחרים, עלינו לבחון כיצד עושים זאת, רצוי גם לבדוק כיצד מבצעים זאת, לפני שאנחנו יוצאים לטיול.

לסיום, אם אתם יוצאים עם מצלמה לטיול, תבדקו היטב כיצד היא יכולה לשרת אתכם בצורה מושלמת.

שתפו ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם, מאמרים נוספים מהבלוג שלנו