לימודי גיטרה

מונחים חשובים בלימודי גיטרה

כל מי שמחליט להתחיל ללמוד לנגן בגיטרה צריך לדעת מספר מושגים, לא משנה באיזה גיל אתה מתחיל לנגן.

יש שלוש תשובות לשאלה "באיזה גיל ילדים צריכים להתחיל שיעורי מוזיקה?" פעילויות בלתי פורמליות עם מוזיקה צריכות להתחיל מיד לאחר הלידה, ואחריהן שיעורים שיטתיים יותר סביב גיל שלוש, ושיעורים במטרה ללמוד את הכלי צריכים להתחיל בין שש לתשע. יש לזכור כי מדובר בהנחיות בלבד; ללא ספק יוצאים מן הכלל על בסיס הילד ו / או המורה. חוויה מוזיקלית בגיל צעיר חשובה ביותר בתהליך ההתפתחות של הילד. כמו לרכוב על אופניים או ללמוד שפה, ניתן ללמוד את הכישורים הללו בשלב מאוחר יותר בחיים, אך הם לעולם לא יהיו "טבעיים" באופן החשוב כל כך לביצוע מוזיקלי קולח.

גיטרה אקוסטית – כלי מיתרי פלדה שיש בו שש או שתיים עשרה מיתרים. גיטרה אקוסטית מפיקה צליל בצורה אקוסטית ללא עזרת אלקטרוניקה או מגברים.

גיטרה אקוסטית-חשמלית – המכונה לפעמים גיטרה אקוסטית-חשמלית למחצה , המכונה לעיתים טנדרים אלקטרוניים בגופה, כך שניתן להגביר אותה אלקטרונית באמצעות מגבר. הגיטרה האקוסטית-חשמלית שימושית לנגינה עבור קהל גדול, מכיוון שגיטרה אקוסטית לא יכולה להקרין מספיק חזק.

מגבר – מכשיר אלקטרוני המגביר את האות של גיטרה חשמלית או בס להפקת צליל דרך הרמקול. מגבר הכרחי מכיוון שהאות האלקטרוני של גיטרה או בס חשמלי בדרך כלל חלש מאוד.

אקורד Barre – אחד האקורדים "הניתנים לזוז" הראשונים שרוב הגיטריסטים לומדים. הוא מקבל את צורתו מאקורד E או A. האקורד כולו מועבר במעלה הצוואר כשאחת מאצבעות היד השמאלית לוחצת שתי מיתרים או יותר, ומכאן השם "בר".

גוף – החלק העיקרי של הגיטרה. עבור גיטרות אקוסטיות, זה המקום בו חור הקול והגשר נמצאים. עבור גיטרות חשמליות, הטנדרים, הגשר וכפתורי הבקרה נמצאים כאן.

המידע באדיבות בית ספר למוסיקה YAMAHA

שתפו ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם, מאמרים נוספים מהבלוג שלנו

תובנות מפתח לפירוק רכב יעיל

פירוק רכב אולי נראה פשוט, אבל זהו תהליך מורכב שדורש הבנה עמוקה של מערכות רכב ותקנות סביבתיות. בין אם אתם עוסקים במיחזור, בשיקום חלקים, או

קרא עוד »