נגינה בגיטרה

10 דברים שאתם צריכים לדעת על נגינה בגיטרה

נגינה בגיטרה היא משימה מורכבת שדורשת מחויבות ואימון קבוע עד שמגיעים לרמה הנדרשת. פרט לאימון ומוטיבציה צריך לשמור על מספר כללים כדי שהגיטרה לא תיפגע מתנאי מזג האוויר והלחות ולבצע בה תחזוקה שוטפת. הנה 10 דברים שצריך לדעת על נגינה בגיטרה:

  1. נגינה תובעת משמעת עצמית גבוהה ולכל אחד יש סגנון משלו ותנוחה מועדפת לנגינה, שתלויה גם במבנה הגוף. לכן צריך למצוא את התנוחה הטובה ביותר ולהתמיד בה כדי להגיע להנאה שלמה ולביצועים טובים.
  2. חשוב להכיר היטב את כל חלקי הגיטרה: תיבת התהודה, המיתרים, הגשרים, האוכף, לוח השריגים וכו', וזאת כדי שנדע איך לטפל בהם יחד ובכל אחד בנפרד ולדאוג לתחזוקה הרמה טובה. בלי תחזוקה הגיטרה תיפגע מהפרשי טמפרטורה ולחות ותאבד מהאיכות שלה.
  3. הנגינה עצמה נעשית על גבי המיתרים. ישנו מגוון רחב של מיתרים כמו מיתרים לגיטרות חשמליות או מיתרים לגיטרות בס וחשוב למצוא התאמה אישית. מומלץ לנסות כמה סוגים לפני שבוחרים, וכן להחליף אותם במידת הצורך מדי פעם. לכל גיטרה (קלאסית, בס, חשמלית וכו') יש מיתרים שמתאימים רק לה.
  4. כיסוי מתאים ימנע חדירת אבק ולכלוך לגיטרה ויגן עליה מגשם ומנזקי השמש. כדאי שיהיה בו בד מרופד כדי שהמגע עם העץ יהיה חלק ולא יותיר סימנים.
  5. חשוב מאוד להקפיד להגן על הגיטרה מהבדלי טמפרטורה ולחות ולכן יש להגן עליה משינויי טמפרטורה קיצוניים, למשל ביציאה מהאולם ביום קיץ חם, וגם לשאוב לחות באמצעות מלחית.
  6. כיוון הגיטרה ייעשה באמצעות טיונר. מומלץ לרכוש אחד מחנות לאביזרי גיטרות לאחר מספרי נסיונות, מאחר שתצטרכו להתרגל אליו ולהשתמש בו מדי יום.
  7. בימינו אפשר ללמוד נגינה גם דרך שיעורים מקוונים והדררכות באמצעות האינטרנט. שיטה זו תובעת משמעת עצמית גבוהה ואין מורה שיושב לידנו ומדריך אותנו אבל כך אפשר להתאמן מתי שנרצה.
  8. בעזרת מכשירי אימון ניתן לחזק את האצבעות ואת פרק היד כדרך לנגינה איכותית יותר.
  9. שימוש במפרטים יסייע לנגן מהר יותר. המפרט יהיה בין האצבעות וגודלו עד 2 מ"מ.
  10. סלייד הוא גליל שבאמצעותו ניתן להפיק צליל ייחודי.

שתפו ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם, מאמרים נוספים מהבלוג שלנו