על תאורה ועיצוב

על תאורה ועיצוב

תהליך עיצוב חלל כזה או אחר הוא תהליך הכולל בו לא מעט פרמטרים שיש לתת עליהם את הדעת. כך לדוגמא, כאשר מדובר בעיצוב חללי בית, ראשית כל יש להתמקד ולבחור סגנון עיצוב כלשהו הרלוונטי לעיצוב החלל. בהתאם לסגנון העיצוב הנבחר יש לבחור ריהוט תואם מבחינת אופן עיצובו וצבעיו, צבעים לקירות, אלמנטים דקורטיביים שונים שניתן לשלב בחלל על מנת שיעניקו נגיעה דקורטיבית משלהם לעיצוב ועוד. אחד מהדברים שלא מעט אנשים אינם נוטים לשים עליו דגש בתהליך עיצוב בית הוא התאורה. לכאורה, תאורה נתפסת כדבר טריוויאלי ופונקציונאלי בעל מטרה ברורה אחת: להאיר את החדר. אולם כיום, חשוב מאוד לדעת שתאורה מהווה חלק בלתי נפרד מעיצוב חלל.

תאורה ועיצוב חלל

אז כאמור, בעבר, תהליך עיצוב בית היה שם דגש על פרמטרים רבים, אך לרוב היה משמיט את תחום התאורה לחלל. התאורה הנבחרת עבור חללים שונים לרוב הייתה פשוטה ומטרתה הייתה להאיר את החדר ותו לא. כיום, ידוע לכל כי לתאורה יש תפקיד חשוב מאוד בכל חלל בו היא מצויה. התאורה יוצרת את האווירה בחלל ולכן יש לבחור אותה בהתאם לאופי החלל שבו היא מותקנת. מלבד האווירה שבכוחה של תאורה ליצור, הרי שכיום ישנם מגוון גופי תאורה כמו מנורות קיר בעיצובים שונים, בדגמים שונים ועוד, אשר ניתן לבחור מהם את גופי התאורה המתאימים ביותר לכל חלל באשר הוא. גוף התאורה שיבחר בתהליך עיצוב גם הוא חייב להיות תואם לסגנון העיצוב וגם הוא חייב להיות דקורטיבי, מרשים וייחודי.

כיצד תבחרו תאורה בתהליך עיצוב

ראשית כל, יש לבחור את סוג התאורה בהתאם לאווירה שיש צורך ליצור בחלל. כך לדוגמא: בסלון ביתי יש צורך ליצור אווירה חמימה וביתית ולכן דווקא תאורה בגוון צהוב יכולה להיות התאורה המתאימה ביותר. כמובן שכדאי לבחור בנורות לד אשר חוסכות באופן מהותי בצריכת אנרגיה ומוזילות את חשבון החשמל. מלבד זאת, גוף התאורה שיבחר, גם הוא חייב להיבחר בהתאם לאופי החלל, סגנון העיצוב שלו, גודלו ועוד. יש לבחור גופי תאורה באופן אשר ישלים את מראה החלל כולו מבחינה דקורטיבית וויזואלית.      

שתפו ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם, מאמרים נוספים מהבלוג שלנו