אגרת מעבר לסיני

אגרת מעבר לסיני

אחת התופעות הבולטות ביותר שנראו בפסח האחרון במעבר הגבול טאבה בין ישראל לסיני, חוץ מתורי ענק, הייתה השאלה "מה זאת אומרת צריך לשלם אגרת מעבר לסיני?". התופעה חזרה על עצמה גם ביציאה ממעבר הגבול, אז התברר שגם בצד המצרי נדרשת אגרת מעבר. אנחנו כאן כדי לעשות לכם קצת סדר בעניין זה ולהכין אתכם מראש כדי שחציית הגבול לסיני תהיה חלקה ונעימה ככל האפשר, בלי עיכובים מיותרים.

מכיוון שמעבר הגבול בין ישראל לסיני הוא יבשתי, נדרשת אגרת מעבר לסיני כדי להיכנס אליה. התשלום הוא חובה על כל אדם מעל גיל שנתיים והוא מתעדכן מדי שנה, אך לא בצורה משמעותית.

אגרת המעבר לסיני, המתחלקת ל-2: תשלום בצד הישראלי ותשלום בצד המצרי. נכון לשנת 2019, יידרש תשלום של 102 ₪ בצד הישראלי (פלוס 5 ₪ עמלה על תשלום במעבר הגבול עצמו).

תוכלו לחסוך לעצמכם את תשלום העמלה אם תשלמו את אגרת המעבר לסיני באינטרנט דרך אתר "מילגם". מעבר לכך, התשלום מראש באתר חוסך לכם גם את התור לתשלום ולכן מומלץ מאוד. לאחר התשלום תקבלו למייל את אישור המעבר ותוכלו להדפיס אותו ולהציג אותו במעבר הגבול. במידה ואין לכם מדפסת זמינה, תוכלו להציג את אישור התשלום במעבר הגבול. 

שימו לב – תשלום אגרת מעבר לסיני באינטרנט מתבצע באמצעות כרטיס אשראי בלבד. במעבר הגבול תתבקשו להציג את האישור בתור נפרד מהתור לתשלום במזומן. אם לא שילמתם מראש, תוכלו עדיין לחסוך את התור ואת העמלה באמצעות סריקה של קוד QR במעבר הגבול עצמו, שיעביר אתכם לאתר "מילגם". תודה לך טכנולוגיה!

תוכלו לשלם מראש גם בסניף הדואר הקרוב אליכם באמצעות מזומן או שיק בנקאי *בלבד*. לאחר התשלום תקבלו שובר ממוחשב אותו תצטרכו להציג במעבר הגבול הישראלי, בדלפק השירות של "מילגם". גם כאן חשוב לשים לב כי לא ניתן לבטל אגרת מעבר לסיני לאחר ששולמה.

עוד נקודות חשובות ביחס לאגרת המערב לסיני:

  • אם אתם מתארחים באחד מהמלונות הקרובים לגבול – מובנפיק, טאבה הוטל (לשעבר הילטון טאבה) או טאבה סנדס, אתם פטורים מתשלום העמלה! הסיבה לכך היא ששלושת המלונות הללו ממוקמים בשטח המעבר ולא בסיני עצמה.
  • בעונות הקיץ והחגים מעברי הגבול עמוסים מאוד. מומלץ מאוד לשלם מראש את אגרת המעבר לסיני כדי לחסוך לעצמכם תורים ארוכים שיכולים לגזול מכם זמן רב.
  • העמלה על תשלום אגרת המעבר לסיני במעבר הגבול הישראלי היא לכל עסקה ולא לכל אדם. לכן, אם אתם מגיעים בקבוצה ומשלמים במקום עצמו, שלמו יחד וכך העמלה תתחלק בין כולכם. את ההתחשבנות עליה תעשו אחר כך 😉

עלות אגרת מעבר לסיני בצד המצרי היא 400 לירות מצריות, כ-80 ₪. את האגרה הזאת יש לשלם במזומן ובמטבע המקומי בלבד. התשלום בצד המצרי מתבצע כמה מאות מטרים לאחר היציאה ממעבר הגבול, בנקודת הביקורת של הרשויות המצריות. בזמן התשלום תתבקשו להציג את הדרכון שלכם ולאחר מכן תקבלו פתק ירוק שהוא אישור התשלום – שמרו היטב על האישור הזה למקרה שתתבקשו להציג אישור על תשלום האגרה במהלך החופשה שלכם בסיני. אם מאיזושהי סיבה תצטרכו לחזור למעבר הגבול בטאבה תוך 24 שעות מהגיעכם, הציגו את אישור התשלום ותהיו פטורים מלשלם את אגרת המעבר לסיני שוב.

תוכלו גם לסכם עם נהג המונית שלכם שיבצע בעצמו את תשלום אגרת המעבר בצד המצרי ועלותו תיכלל במחיר הנסיעה, במקרה ואין עליכם לירות מצריות.

והכי חשוב – זכרו כי אחרי שחציתם את מעבר הגבול לסיני כל הבירוקרטיות והפרוצדורות נשארות הרחק מאחוריכם וכעת הגיע הזמן להתמסר לשקט והשלווה הממכרים של סיני היפה.

שתפו ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם, מאמרים נוספים מהבלוג שלנו

תובנות מפתח לפירוק רכב יעיל

פירוק רכב אולי נראה פשוט, אבל זהו תהליך מורכב שדורש הבנה עמוקה של מערכות רכב ותקנות סביבתיות. בין אם אתם עוסקים במיחזור, בשיקום חלקים, או

קרא עוד »