האם עלות בית אבות לסיעודיים באמת יותר יקר ממטפלת?

האם עלות בית אבות לסיעודיים באמת יותר יקר ממטפלת?

כבר מכירים את המצב שבו ההורים מזדקנים וכבר מתקשים להסתדר לבד בבית. זהו השלב שבו יש צורך להחליט האם לשלוח את ההורים לבית אבות או לחילופין להיעזר במטפל אישי. כמובן שישנם יתרונות וחסרונות לשתי האופציות, אך כדאי לדעת כי בית אבות לסיעודיים יכול להוות פתרון יותר נוח ויותר משתלם. חשוב לזכור כי החולה הסיעודי מרגיש לא פעם תחושות קשות של בדידות ודיכאון, הוא סגור רוב היום בבית ואין לו יותר מידי חיי חברה. מטפל צמוד אומנם יכול לסייע בפעולות היום יומיות הבסיסיות, אך הוא לא יוכל ברוב הפעמים להעניק תחושה חמימה של חברות ועניין הדדי. לעומת זאת, בית אבות סיעודי יכול לספק מסגרת מעניינת יותר, הכוללת פעילויות חברתיות שונות, דיירים נוספים שניתן להתיידד איתם וכמובן צוות מקצועי ואדיב שמעוניין לספק תחושה של בית.

כל מה שחשוב לדעת לגבי עלות בית אבות לסיעודיים

אנשים רבים מעדיפים לשלם למטפל צמוד מאשר לשלוח את ההורה שלהם לבית אבות, מתוך ההנחה כי בית אבות סיעודי מחירים יהיו תמיד יקרים יותר. אומנם נכון כי כל אחד רוצה את הטוב ביותר עבור ההורים שלו, אך לא פעם השיקול הכלכלי נוטה להוות שיקול משמעותי. אנשים רבים מעדיפים לשכור את שירותיו של מטפל אישי, אשר בדרך כלל נשאר לגור בביתו של הקשיש ולסייע לו בכל דבר במשך 24 שעות ביממה. העלות של אחזקת מטפל נחלקת למספר חלקים. יש צורך קודם כל לשלם את העלות של הבאת עובד זר לארץ, לשלם את האגרות המתאימות, לשלם עמלה לחברת הסיעוד, לשלם שכר מינימום לעובד פלוס דמי הבראה ועוד. בסך הכול, המחיר החודשי מתחיל מאזור ה – 9000 ₪ לחודש, והוא יכול להגיע גם להרבה יותר.

עלות בית אבות לסיעודיים משתנה כמובן ממקום אחד למשנהו, אך בדרך כלל מדובר על תשלום חודשי מינימלי של 10,000 באזור המרכז, ואילו באזור הפריפריה המחיר יהיה נמוך יותר. חשוב לזכור כי המחיר כולל שירותי העשרה שונים, חיי חברה, ניקיון וכביסה וכמובן מזון איכותי ומותאם אישית. כך שבסופו של דבר, מדובר על אופציה נוחה ומשתלמת יותר.

שתפו ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם, מאמרים נוספים מהבלוג שלנו