פלייבקים

המונח משמש להתייחסות למספר דברים. הגדרה אפשרית אחת היא הדגמה של מחזה או שחקנים. במקרה זה, המונח מתייחס לתרגול של שחקנים ושחקניות לקרוא את השורות שלהם במהלך הצילומים כדי להתאים את האופן שבו ידברו את השורות שלהם בסיום הצילומים. דוגמה נוספת כוללת מראה כיצד נוצר סרט. זה יכול לכלול צילומים מהסט וראיונות עם יוצרי הסרט או השחקנים המעורבים בהפקה.

פלייבקים הן תוכן מוקלט מראש המועבר לאדם או קבוצה ספציפיים דרך הטלפון. בימים אלה, השמעות מועברות בעיקר באמצעות הודעות קוליות. ניתן גם להפוך אותם לסרטונים ולהציגם בערוצי מדיה חברתית.

בימים אלה, פלייבקים הפכו לדרך הפופולרית ביותר. יש לזה הרבה יתרונות בהשוואה להופעה חייה . ראשית, הם פחות דורשים מאמץ פיסי מכיוון שהם אינם גוזלים זמן חזרות והופעה חיה כן מכיוון שהם נדרשים להשקיע זמן ומאמץ בחזרות.

מתי הומצא הפלייבק

פלייבקים שימשו לראשונה על ידי במאים הוליוודיים בשנות ה-40 שרצו לשלוט בתזמון הסאונד והמוזיקה בסרטיהם. כתוצאה מכך, הם היו זקוקים למוזיקאים ושחקנים לסינכרון ליפ לאודיו שהוקלט מראש, שהושמע על הסט.

חלק מהאמנים משתמשים כיום בפלייבק לקונצרטים שלהם, לפחות עבור חלק מהשירים שלהם. הם משתמשים בגרסת אולפן מוקלטת מראש של השיר שזמן קצוב מדויק ואז מוגבר דרך רמקולים על הבמה. זה עוזר להם לחסוך זמן ואנרגיה בעת הופעה חיה מכיוון שזה חוסך מהם את הצורך לשיר כל נאמבר מתחילתו ועד סופו.

פלייבק הוא גרסה של שיר שכבר הוקלט שמבוצע בהופעה חיה על הבמה עבור הקהל. אלה יכולים להיות שירים שיצאו בעבר או שירים שיצאו בתאריך עתידי, כמו לדוגמה: נונו ליבינג דה דרים פלייבק.

קונצרט ההשמעה הראשון נערך על ידי דיק קלארק הפקות בשנת 1974. באחד מהקונצרטים שלהם, אמנים ביצעו פלייבקים מאלבומם הקרובים מאמנים כמו בילי ג'ואל ואלטון ג'ון.

מטרת ההשמעות בקונצרטים היא ליצור באזז והתרגשות לקראת יציאת האלבום הקרובה. אמנים רוצים להזכיר למעריצים שלהם מה הם מצפים לשחרר ולגרום להם להתרגש מזה. זה יכול גם לעזור לאמנים חדשים שאולי נאבקים ליצור לעצמם שם בתעשייה.

שתפו ברשתות החברתיות

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם, מאמרים נוספים מהבלוג שלנו

תובנות מפתח לפירוק רכב יעיל

פירוק רכב אולי נראה פשוט, אבל זהו תהליך מורכב שדורש הבנה עמוקה של מערכות רכב ותקנות סביבתיות. בין אם אתם עוסקים במיחזור, בשיקום חלקים, או

קרא עוד »